Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Aktuality - půjčky

Na Balaton autom, autobusom alebo vlakom: čo je najvýhodnejšie?

Jazero Balaton a jeho okolie patrí medzi najnavštevovanejšie časti Maďarska. Je to také malé more uprostred našich južných susedov a každoročne sem prúdi množstvo Slovákov na dovolenku. Pozreli sme sa na najvýhodnejšie možnosti cestovania.

Súdne trovy v konaniach, ktoré postretnú (takmer) každého

Nemáte dlžníkov ani konflikty? Niektorým súdnym konaniam sa pravdepodobne aj tak nevyhnete. Ktoré to sú a koľko budú stáť? Čítajte o trovách konaní, v ktorých sa nevymáha pohľadávka.

Ako sa dostať na letisko v Budapešti šikovne a lacno

Z letiska v Budapešti môžete letieť do Európy či do exotických destinácií za veľmi výhodné ceny. Lieta odtiaľ množstvo leteckých spoločností, niekoľkokrát za deň. Dopraviť sa na budapeštianske letisko nie je vôbec ťažké, z Bratislavy dokonca premáva priama autobusová linka.

Od júla bude opäť ťažšie získať úver. NBS pokračuje v regulácii zadlžovania

Národná banka Slovenska pokračuje v zaťahovaní regulačnej brzdy, ktorá má zabrániť extrémnemu zadlžovaniu Slovákov.

Zastropovaný dôchodok u nás a v zahraničí: naši dôchodcovia patria medzi najmladších

Slovenská vláda schválila zákon, ktorý do ústavy zakotvuje vekový strop 64 rokov pre odchod občanov do dôchodku. Ako je to s dôchodkovým vekom v Európe?

Praktický sprievodca daňovou kontrolou III.

„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľa strašiakom ani nočnou morou. V nasledujúcom seriáli poskytujeme rady a tipy, ako ju krok za krokom absolvovať bez stresu a nadmernej záťaže,“ hovorí Zuzana Kolárová, výkonná riaditeľka ASB Slovakia.

Ako a kde nájsť lacnú dovolenku v roku 2019? Máme 6 tipov

Slováci vsádzajú každoročne na tradičné destinácie, avšak v hľadáčiku dovolenkárov sa čoraz viac objavujú aj menej tradičné miesta.

Investovanie do nehnuteľnosti. Stále sa na nich dá zarobiť

Nehnuteľnosti sa považujú za jednu z najistejších investícií. Neplatí to však vždy a rozhodne nie celoplošne. Kto si myslí, že ak ceny nehnuteľností rastú, tak určite zarobí, môže sa ľahko popáliť. Investovať alebo neinvestovať v čase súčasného rastu?

Ako získať späť darovaný majetok

Ak už niečo darujete, je ťažko vziať svoje rozhodnutie späť. A to aj v prípade, že ste darovali na základe zmluvy.

10 najlepších aplikácii pre slovenských dovolenkárov

Na svoju letnú či zimnú dovolenku si s určitosťou beriete aj svoj smartfón, tak si ho naplňte šikovnými cestovateľskými aplikáciami. Môžu vám ušetriť kopu času, peňazí a dať dovolenke nový rozmer.

Do Talianska autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom: čo sa oplatí najviac?

Taliansko je dlhé roky zárukou kvalitnej dovolenky pri mori i vo vnútrozemí. Má hory, vínne oblasti, slnečné pláže i ostrovy. Ako ale cestovať do Talianska čo najlacnejšie? Spôsobov je mnoho, preto sme ich porovnali.

Investície do spoločnej veci – čo možno žiadať od ostatných spoluvlastníkov?

Plánujete rekonštrukciu či opravu nehnuteľnosti v podielovom spoluvlastníctve? Čítajte, koľko peňazí môžete chcieť od ostatných spoluvlastníkov a ako nárok na ne správne uplatniť.

Komentár: Trump tlačí Fed k podpore rastu za každú cenu

Možno sa vám zdá, že Donald Trump v ekonomickej politike nevie, čo robí. Avšak zavádzanie nových ciel a ďalšie kroky má v skutočnosti veľmi dobre premyslené. Aj keď sa v tomto komentári púšťam z časti do špekulácií, všetky fakty zatiaľ do seba dokonale zapadajú.

Čo všetko vám hrozí, ak účty platíte neskoro alebo vôbec?

Meškáte so splátkou pár dní? Stáva sa vám to častejšie? Môžete si zarobiť na poriadny problém.

KVÍZ: Viete, čo všetko vám hrozí, ak nemáte zákonnú poistku na auto?

PZP je skratka povinného zmluvného poistenia, ktoré kryje škody spôsobené prevádzkou vozidla. Toto poistenie je zo zákona povinné.

Tipy, ako znížiť spotrebu plynu: chráňte svoju peňaženku i životné prostredie

Pri každoročnom vyúčtovaní spotreby energií v našej domácnosti sa zamýšľame nad možnosťami, ako a kde ušetriť. Jednou z najviac diskutovaných položiek je spotreba plynu, keďže mnoho domácností využíva plyn na vykurovanie, ohrev vody a aj na varenie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o systéme eKasa

Systém eKasa funguje v ostrej prevádzke pre nových podnikateľov a dobrovoľníkov už od začiatku apríla. Od 1. júla 2019 musia byť v systéme povinne pripojení už všetci podnikatelia s registračnou pokladnicou.

Civilný sobáš - Toto všetko budete potrebovať vybaviť

Ak ste sa so svojím partnerom rozhodli uzavrieť manželstvo civilným sobášom, čaká vás predtým niekoľko administratívnych krokov. Poďme sa spolu pozrieť, ktoré to sú, kedy je potrebné ich vybaviť a či sú spojené aj so správnymi poplatkami.

Ako usporiť pri dofinancovaní hypotéky?

Chýbajú vám peniaze k vlastnému bývaniu? Hypotéky už dávno nezafinancujú celé náklady na kúpu nehnuteľnosti, nehovoriac o vybavení či prípadnej rekonštrukcii. Ak nemáte potrebné financie v hotovosti, je vhodné ohliadnuť sa po riešeniach, ktoré vám ďalšie požičané peniaze predražia čo najmenej.

Český bonus na dieťa v sume 600 a viac eur si môžu uplatniť aj Slováci

Daňový bonus na dieťa sa v Česku uplatňuje na podobnom princípe ako na Slovensku, avšak jeho suma je dva až trikrát vyššia. Kedy ho môžu získať aj Slováci? Čítajte viac.

Dovolenka bez komplikácii: na čo si dať pozor pred odletom?

Popri vybavovaní bežných záležitostí sa pred dovolenkou môže stať, že zabudneme na niečo podstatné. V našom článku vám prinášame zoznam vecí, na ktoré by ste rozhodne zabudnúť nemali.

Do Chorvátska autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom: čo je najvýhodnejšie?

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií Slovákov. Hovorí o tom takmer pol milióna návštevníkov z našej krajiny každý rok. Mnohí z nich cestujú do Chorvátska autom a nedajú na to dopustiť. Spôsobov, ako cestovať poznáme viacero, ide najmä o komfort, cenu i o to, či cestujete s deťmi.

Budete hradiť škodu na zdraví, ak zraníte spoluhráča pri futbale?

Dodržujete všetky zákonné povinnosti v snahe vyhnúť sa plateniu za spôsobenú škodu? Podľa zákona k zodpovednosti za škodu postačí, ak si nepočínate tak, aby k škode nedošlo.

Komentár: Žiadna expanzia netrvá večne. Čo urobí Fed, aby ju čo najviac predĺžil?

Akciový trh rastie od konca decembra, resp. začiatku januára vďaka otočeniu celej monetárnej politiky Fedu. Všetci si ešte živo pamätáme ukončenie reštriktívnej menovej politiky kvôli 20 % poklesu akcií v decembri. Odvtedy sme však na trhu videli len čistý rast.

Ako vymazať negatívne údaje z úverového registra? Deje sa to automaticky

Úverový register je listina, ktorá obsahuje kompletnú úverovú históriu občana. Nájdete v nej všetky úvery, pôžičky a hypotéky. Aj tie, o ktoré ste žiadali, no napokon nečerpali.

KVÍZ: Kedy vám policajti zoberú doklady od auta alebo vodičský preukaz?

Viete presne, v ktorých situáciách vám policajti môžu odobrať vodičský preukaz, prípadne tabuľky s EČV alebo technický preukaz? Otestujte sa.

10 najdrahších obrazov na svete

Väčšina najcennejších svetoznámych obrazov sa v súčasnej dobe nachádza v múzeách alebo súkromných zbierkach.

Ako vybaviť cestovný pas pre dieťa do 15 rokov

Dieťa, ktoré ešte nemá občiansky preukaz, potrebuje k ceste do zahraničia platný cestovný pas. V tomto článku sa dozviete, ako ho vybaviť, koľko stojí a aká dlhá je čakacia doba na cestovný pas pre dieťa.

Veriteľ môže získať platobný rozkaz do 10 dní - ako sa brániť?

Platobný rozkaz umožňuje rýchlejšie vymoženie peňažnej pohľadávky. Ako požiadať o jeho vydanie, ak ste veriteľ a ako sa proti nemu účinne brániť, ak ste dlžník?

Koľko stojí diaľničná známka v zahraničí (Česko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Nemecko)

Cestujete autom na dovolenku? Skontrolujte si aktuálne ceny diaľničných známok pre rok 2019. Pozreli sme sa na diaľničné známky štátov, ktoré Slováci často navštevujú.

Ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje dovolenkárov na riziko v niektorých krajinách

Rezort zahraničných vecí okrem inej činnosti vydáva aj cestovné odporúčania a krajinám priraďuje stupne rizika.

Povinnosti študenta po ukončení strednej školy: návod, čo všetko (ne)treba vybaviť

Maturita za vami, nové zážitky a skúsenosti pred vami. To, aké povinnosti budete mať voči štátu a poisťovniam po ukončení strednej školy závisí od toho, či budete študovať ďalej alebo začnete pracovať.

Podnikateľ na materskej: Čo sa oplatí a čo nie?

Ak sa rozhodne podnikateľ pre dieťa, platia pre neho úplne iné pravidlá ako pre zamestnanca. Nemá nárok na materskú dovolenku, ale materské sa mu oplatí dvakrát.

Oficiálne výsledky volieb do Európskeho parlamentu 2019

Voľby do Európskeho parlamentu máme za sebou. Najbližších päť rokov nás na pôde EP bude zastupovať 14 europoslancov.

Ako sa dá znížiť daň z príjmu v Česku a na Slovensku? Využite všetky daňové bonusy

Pracujúcich rodičov s deťmi, daňovníkov so životnou poistkou alebo hypotékou pre mladých sa snaží podporiť štát i tým, že umožňuje uplatnenie bonusov a rôznych zvýhodnení na zníženie dane.

List vlastníctva vybavíte aj na pošte, k nahliadnutiu postačí online kataster

Ak chcete nahliadnuť do listu vlastníctva, postačí vám online kataster. Ak ho potrebujete pre právne účely, čaká vás návšteva pošty alebo obecného úradu.

Prečo (ne)byť súčasťou Európskej únie?

Eurovoľby máme úspešne za sebou. Pri tej príležitosti si poďme zopakovať, k čomu nám tá Európska únia je vlastne dobrá a na čo ani tak moc dobrá nie je.

Štatistický úrad SR zverejní výsledky eurovolieb až v nedeľu v noci

Keďže ide o voľby do Európskeho parlamentu, výsledky sa budú zverejňovať až keď eurovoľby prebehnú vo všetkých členských štátoch.

KVÍZ: Poznáte ceny diaľničných známok u nás a v zahraničí? A čo pravidlá a pokuty?

Aké sú ceny a pravidlá diaľničných známok na Slovensku a v zahraničí? V ktorej krajine sa za diaľnice neplatí? Aké sú pokuty za jazdu bez diaľničnej známky? Otestujte svoje vedomosti v krátkom kvíze.

Last minute vs. first moment: čo sa oplatí viac?

Viete sa zbaliť a odísť na dovolenku zo dňa na deň? Alebo preferujete kúpu dovolenky už rok vopred a túžite po lacnej a bezstarostnej dovolenke? First moment aj last minute majú svoje nesporné výhody. Vyberajte ich podľa toho, aký typ dovolenky preferujete.

Komentár: Kedy padne Tesla na dno?

Akcie spoločnosti Tesla pokračujú v prudkom páde, keď od 7. mája klesla ich hodnota o viac než 20 %.

Tipy, ako sa pripraviť na pracovný pohovor

Ak ste práve dostali pozvánku na pohovor na vaše vysnívané pracovné miesto, určite premýšľate, ako nepremárniť túto príležitosť a zvýšiť si šance na podpis pracovnej zmluvy. Prípravu nepodceňujte, avšak nie je ani nutné podliehať panike.  V našom článku vám prinášame rady, ako sa pripraviť na toto dôležité stretnutie.

7 najčastejších chýb vodičov pri jazde po diaľnici

Každý vodič aspoň raz prekročil rýchlosť na diaľnici. Rýchla jazda však nie je jednou z najčastejších chýb, ktoré vodiči robia na diaľnici.

Konatelia s.r.o. – nezabudli ste si splniť svoje povinnosti?

Môže valné zhromaždenie konateľovi zakázať uzatváranie určitých zmlúv? Ako konatelia rozhodujú, ak ich je viac? Odpovede a veľký prehľad práv a povinností konateľov s.r.o. nájdete v článku.

Čo všetko musí obsahovať faktúra?

Či sa už rozhodnete vytvoriť si faktúru samostatne v tabuľke, alebo využijete softvér, je dobré si skontrolovať, či vaša faktúra obsahuje všetky náležitosti, aby ste predišli komplikáciám.

Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?

Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.

10 otázok, ktoré si musíte zodpovedať pred čerpaním úveru

Vyznať sa vo svete pôžičiek nie je jednoduché, keďže ponuka úverov na trhu je veľmi široká a rôznorodá. Ak potrebujete riešiť svoju finančnú situáciu, v prvom rade by ste sa mali zorientovať v hlavných parametroch pôžičiek.

Mobil sa dá sledovať na diaľku aj bez vedomia používateľa. Nie je potrebné ani GPS

Vedci z bostonskej Northeastern University prišli na nový spôsob, ako "presne" zistiť vašu polohu. Nepotrebujú k tomu aktívnu GPS, ani váš súhlas.

Cestovné poistenie na dovolenku: kde nájsť to najvýhodnejšie? (porovnanie)

Ak cestujete na dovolenku, treba myslieť aj na to, aby boli všetci cestujúci poistení. Pre pravidelných turistov sa oplatí celoročné poistenie, pre občasných zase krátkodobé cestovné poistenie. Ktoré cestovné poistenie je výhodné? Porovnali sme aktuálnu ponuku pre letnú sezónu 2019.

Predávate byt bez energetického certifikátu? Pripravte si 500 eur na pokutu

Vlastniť energetický certifikát musia nielen majitelia budov určených na predaj, ale aj prenajímatelia či majitelia novostavieb. Získať certifikát vyžaduje isté úsilie. No spoliehať sa na to, že na vás neprídu alebo že si ho vybavíte dodatočne sa určite nevypláca.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu