Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Bydlení

Od júla bude ťažšie získať úver. Pozrite si, ako obísť pravidlá

Ako ovplyvňuje životné minimum podmienky pri úveroch? Ako sa mení životné minimum od 1. júla 2021? Ako sa zmenia podmienky pri získaní hypotéky a úveru od 1. júla 2021?

Je po vlaňajších zmenách naozaj ťažšie získať hypotéku? Pozrite si, ako na to

4 rady a tipy ako získať hypotéku od VÚB Banky. Úrokové sadzby hypoték sú na historických minimách. Rastie záujem o kúpu vlastného bývanie aj zadĺženosť domácností.

List vlastníctva vybavíte aj na pošte, k nahliadnutiu postačí online kataster

Ak chcete nahliadnuť do listu vlastníctva, postačí vám online kataster. Ak ho potrebujete pre právne účely, čaká vás návšteva pošty alebo obecného úradu.

Získanie obecného alebo mestského nájomného bytu môže trvať roky

Aké sú podmienky získania sociálneho bytu od obce alebo mesta? Ako a kde je potrebné podať žiadosť? Stiahnite si aj tlačivo žiadosti o nájom obecného bytu.

Zmena trvalého pobytu: kde všade je potrebné nahlásiť novú adresu?

Po zmene adresy trvalého pobytu, ktorú ste povinní hlásiť v príslušnej ohlasovni podľa nového miesta pobytu si musíte splniť aj niekoľko ďalších ohlasovacích povinností.

Staviate dom? Týmto 6 veciam by ste sa mali vyhnúť

Staviate dom svojpomocne, so skupinou murárov či vám celý dom vyrieši jedna firma? Ako dom financovať, projektovať a prizrieť si vašu mnohokrát životnú investíciu?

Nájom alebo podnájom? Rozdiel je veľký

Hypotéka v čase korona-krízy: ako banky schvaľujú žiadosti počas pandémie?

Banky zareagovali na koronakrízu pomerne rýchlo. Nielen odkladom splátok úverov, ale aj sprísnením podmienok ich poskytovania.

Čo vám hrozí ak za úver alebo hypotéku ručíte nehnuteľnosťou a nesplácate?

Ak neviete splácať svoju hypotéku alebo úver, bezodkladne informujte svoju banku, ktorá navrhne nový postup. Ak sa prestanete ozývať a dlh narastie, môžete prísť o nehnuteľnosť.

Hypotéka verzus stavebný úver od sporiteľne: čo sa oplatí viac?

Ak nemáte vlastné prostriedky na zabezpečenie svojho bývania, budete musieť využiť niektorý z dostupných finančných produktov bánk alebo sporiteľní.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu