Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Daně a mzdy

Aké sú nezdaniteľné časti základu dane 2020

Aká je výška NČZD na manželku/manžela, na úhrady spojené s kúpeľnou starostlivosťou v roku 2020. Koľko zo zaplatených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie (III. pilier) si môžete uplatniť v daňovom priznaní.

Zmeny v daniach od 1. januára 2020. Čo všetko sa znižuje a odpúšťa?

Zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane, zmena hranice pre platenie preddavkov, výdavky na výskum a vývoj, mikrodaňovník a zmena sadzby dane z príjmov...

Nová nižšia daň z príjmu pre živnostníkov už od januára 2020

Zníženie sadzby dane z príjmu pre živnostníkov na 15 %. Kto a kedy si môže uplatniť nižšiu daňovú sadzbu. Ako vypadá daňové priznanie pre živnostníkov 2019.

Občiansky preukaz s čipom: Ako komunikovať s úradmi a aké vybavenie k tomu potrebujete

Elektronický občiansky preukaz má pomáhať občanom pri komunikácii s úradmi a vybavovaní povinností v rôznych životných situáciach. Samotný občiansky však nestačí, potrebujete aj ďalšie vybavenie.

Daňovým dlžníkom chcú zadržiavať vodičské preukazy

Budú brať vodičské preukazy za neplatenie daní? Kedy začne platiť novela zákona, ktorá umožňuje zadržanie vodičského preukazu za neplatenie daní?

Ste SZČO a podali ste daňové priznanie v riadnom termíne? Ustrážte si odvody od 1. júla

Odvodová povinnosť tých SZČO, ktoré podali daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2018 v riadnom termíne, teda do 1.4.2019, sa posudzuje k 1.7.2019.

KVÍZ: Čo všetko viete o daňových zvýhodneniach a nezdaniteľnej časti základu dane?

Kto a kedy si môže uplatniť daňový bonus na dieťa? Kto a kedy si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku alebo daňovníka? Vyskúšajte si kvíz?

Ako správne zdaniť dary a ktoré sa nezdaňujú?

Dary majú v účtovníctve a v oblasti daní špecifické postavenie. Mnoho ľudí sa domnieva, že dar netreba zdaniť.

Praktický sprievodca daňovou kontrolou IV.

Aké sú najčastejšie kontrolné zistenia? Je možné vykonať opakovanú daňovú kontrolu? Čo obsahuje protokol z daňovej kontroly? Bol mi doručený protokol a čo ďalej?

Praktický sprievodca daňovou kontrolou III.

V akom jazyku sa predkladajú písomnosti? Ako správca dane hodnotí dokumenty a predložené dôkazy? Môže správca dane pri kontrole predvolať svedka?

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu