Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Daně a mzdy

Praktický sprievodca daňovou kontrolou III.

„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľa strašiakom ani nočnou morou. V nasledujúcom seriáli poskytujeme rady a tipy, ako ju krok za krokom absolvovať bez stresu a nadmernej záťaže,“ hovorí Zuzana Kolárová, výkonná riaditeľka ASB Slovakia.

Český bonus na dieťa v sume 600 a viac eur si môžu uplatniť aj Slováci

Daňový bonus na dieťa sa v Česku uplatňuje na podobnom princípe ako na Slovensku, avšak jeho suma je dva až trikrát vyššia. Kedy ho môžu získať aj Slováci? Čítajte viac.

Ako sa dá znížiť daň z príjmu v Česku a na Slovensku? Využite všetky daňové bonusy

Pracujúcich rodičov s deťmi, daňovníkov so životnou poistkou alebo hypotékou pre mladých sa snaží podporiť štát i tým, že umožňuje uplatnenie bonusov a rôznych zvýhodnení na zníženie dane.

Povinnosť podať kontrolný výkaz DPH: všetko, čo potrebujete vedieť

Kontrolný výkaz DPH bol v roku 2014 zavedený ako jeden z nástrojov boja proti daňovým podvodom na Slovensku. Viete, za akých podmienok ste povinný a naopak kedy nie ste povinný ho podať? V našom článku vám prinesieme užitočné informácie k tejto problematike.

Prílohy k elektronickému daňovému priznaniu: pozor na veľkosť a formát

Ak vám zo zákona vyplýva povinnosť komunikovať s daňovým úradom elektronicky, musíte takýmto spôsobom podať daňové priznanie aj všetky jeho prílohy. Podať prílohy poštou by vám mohlo spôsobiť problémy.

Praktický sprievodca daňovou kontrolou II.

„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľa strašiakom ani nočnou morou. V nasledujúcom seriáli poskytujeme rady a tipy, ako ju krok za krokom absolvovať bez stresu a nadmernej záťaže.“ hovorí Zuzana Kolárová, výkonná riaditeľka ASB Slovakia.

Ako podať daňové priznanie po smrti daňovníka (návod)

Aj v ťažkom období, ktorým si rodina prechádza, je potrebné myslieť na povinnosti. Ak zosnulý podnikal alebo mal aj iné príjmy ako zo závislej činnosti – bude potrebné podať daňové priznanie.

Ako podať daňové priznanie elektronicky (návod pre FO)

Podávanie daňového priznania v papierovej podobe je už minulosťou. Na elektronické podanie musíte mať zriadenú tzv. Elektronickú komunikácia s Finančnou správou. Pozor si treba dať aj na počet príloh či kontaktné údaje.

Praktický sprievodca daňovou kontrolou I.

„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľa strašiakom ani nočnou morou. V nasledujúcom seriáli poskytujeme rady a tipy, ako ju krok za krokom absolvovať bez stresu a nadmernej záťaže,“ hovorí Zuzana Kolárová, výkonná riaditeľka ASB Slovakia.

Priemerná mesačná mzda opäť prekonala symbolickú hranicu

Priemerná mesačná mzda zamestnanca stále rastie. Naopak nezamestnanosť na Slovensku klesá.

Kedy sa platí daň z nehnuteľnosti (dátum)

Za akých okolností musíte platiť daň z nehnuteľnosti? Aká je výška dane, kedy a ako ju treba zaplatiť? Dozviete sa v našom praktickom článku.

Aké sú rozdiely v daňových odpočtoch a bonusoch v Česku a na Slovensku?

Napadlo vás niekedy, aké majú daňové bonusy a odpočítateľné položky naši bratia Česi? Prinášame vám praktické porovnanie.

Kto sa musí registrovať na daňovom úrade

Nielen živnostníci a podnikatelia sa musia registrovať na daňovom úrade. Ak prenajímate byt alebo dom, týka sa táto povinnosť aj vás.

Ako je to s daňou z dedičstva a darovania

V akom prípade sa dar započítava do dedičstva? Ako sa dar a dedičstvo daní na Slovensku?

Toto sú najčastejšie chyby v daňovom priznaní

Ak vypĺňate daňové priznanie elektronicky, systém vás na chyby upozorní automaticky. Ak ho vypisujete ručne, treba si dať obzvlášť pozor, niektoré chyby vás môžu vyjsť draho.

Dvojnásobný daňový bonus od prvého apríla. Toto nie je prvý apríl

Áno, už od prvého apríla dostanú rodičia detí do 6 rokov veku dvojnásobnú výšku daňového bonusu.

Ako a kedy sa platí daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti

Predali ste dom, byt či inú nehnuteľnosť a neviete, či máte zdaniť tento príjem? Aká je sadzba dane z prevodu vlastníctva nehnuteľností a ako sa vyplní do daňového priznania?

Čo sa stane, ak nepodám daňové priznanie?

Ak ste za posledný rok prekročili stanovenú výšku príjmu pre podávanie daňového priznania, musíte podať daňové priznanie a zaplatiť daň. Ak to neurobíte, náklady na pokuty a sankcie môžu byť tisícové.

Daňové priznanie môžete podať v riadnom termíne už len do pondelka

Termín podania daňového priznania sa už nezadržateľne blíži. Človek je však tvor lenivý a všetko si necháva na poslednú chvíľu. Pre jedincov z kategórie "odkladačov" povinností je tu jednoduchý prehľad na podanie daňového priznania, alebo jeho odklad na poslednú chvíľu.

Ako fungujú podvody s krátením dane a vratkami DPH

Daňové podvody sú stále celosvetovým problémom. Aj keď sú proti nim zavádzané predbežné opatrenia, ich úplná eliminácia je zatiaľ nemožná.

Ako podať odklad daňového priznania v roku 2019

Kto môže podať odklad daňového priznania k dani z príjmov za rok 2018? O aký čas si možno predĺžiť lehotu podania?

Dôležité mzdové a daňové čísla v roku 2019

Výška minimálnej mzdy a životného minima sú veličiny, ktoré ovplyvnia výšku nezdaniteľných častí základu dane, daňového bonusu a tým aj výšku vašej mzdy.

Ako sa zdaňuje výhra a čo všetko musí fyzická osoba urobiť

S výhrou prichádzajú aj daňové povinnosti a vybavovačky po úradoch.

Čo všetko si môžete dať do nákladov v daňovom priznaní 2019

Výška vašich daňových nákladov ovplyvňuje výšku dane z príjmov. Aké výdavky si možno uplatniť v tomto roku?

9 tipov, ako si čo najviac znížiť daň v daňovom priznaní 2019

Termín podania daňového priznania sa nezadržateľne blíži. Ak si chcete legálne znížiť daň z príjmu, máme zopár tipov, ako na to.

Podávam svoje prvé daňové priznanie (postup)

Príjmy od viacerých zamestnávateľov je najčastejší dôvod, kedy si aj zamestnanci podávajú svoje daňové priznanie sami. Prácu im uľahčí aj to, že podávajú kratšiu verziu daňového priznania, a tým je minimalizované riziko, že sa niečo prehliadne.

Príjmy z príležitostných činností v daňovom priznaní 2019

Príležitostné príjmy už nebudú tak obľúbený nástroj optimalizácie nákladov podnikateľov. Fyzické osoby už musia zdaniť príležitostné príjmy, ak budú plynúť na základe nejakej zmluvy.

Pokuty na daniach a poistnom. Aká je ich výška?

Nezaplatili ste včas daň z príjmu vyplývajúcu z daňového priznania? Dlžíte na zdravotnom či sociálnom poistení? Pokuty a sankcie vás neminú.

Daňové priznanie a dobrovoľne nezamestnaná osoba

Dobrovoľne nezamestnaní sú povinní podať daňové priznanie, ak ich príjmy za minulý rok presiahnu určitú hranicu. Existujú však aj situácie, kedy sa daňové priznanie oplatí podať aj v prípade nepresiahnutia stanovenej sumy.

Čo robiť, keď som zabudol odovzdať včas daňové priznanie?

Mnoho podnikateľov nestihne podať daňové priznanie včas a žiadajú o odklad daňového priznania. Čo však v prípade, že daňové priznanie neodovzdáte v termíne?

Kedy a za akých okolností je daňové priznanie neplatné?

Bez podpisu je daňové priznanie neplatné. Dajte si pozor aj na správne vyplnenie daňového priznania.

Študenti a príjmy z brigády v daňovom priznaní 2019

Ak ste v roku 2018 mali príjmy z brigády, podať daňové priznanie by pre vás mohlo byť výhodou. Prinášame vám príklad, ako získať vrátenie dane.

Tieto príjmy nemusíte zdaňovať (sú oslobodené od dane v roku 2019)

Kedy a za čo je potrebné platiť daň? Čo všetko je oslobodené od dane? Pozrite si náš prehľadný súhrn pre rok 2019.

Daňové priznanie 2019: zamestnanie v zahraničí a podnikanie na Slovensku

Aj vás sa týka táto situácia? Dnes si vysvetlíme, ako v takomto prípade postupovať pri podaní daňového priznania.

Príjmy zo zahraničia a daňové priznanie 2019 (otázky a odpovede)

Máte príjmy zo zahraničia a neviete, ako a kde podať daňové priznanie? Prinášame vám niekoľko príkladov z daňovej poradne.

Lehotu na podanie daňového priznania si môžete predĺžiť až o 6 mesiacov

Nestíhate podať daňové priznanie? Nevadí, môžete si predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania. Máme pre vás návod, ako na to.

Ako opraviť chybu v daňovom priznaní (pred a po odovzdaní)

Rozhodujúce pre opravu chyby v daňovom priznaní je, kedy ste ju zistili a kedy zjednáte opravu. Ak to stihnete pred ukončením lehoty na podanie daňového priznania, postačí len opravné daňové priznanie.

Návod, ako poukázať 2 % z dane v daňovom priznaní

Aj tento rok si môžete vybrať, ktorej neziskovej organizácii alebo občianskemu združeniu venujete dve percentá zo svojich daní. Pripravili sme návod ako na to, ak ste zamestnanec, fyzická osoba či právnická osoba.

Kedy sa uvádza výhra v súťaži v daňovom priznaní

Prinášame vám príklady a prehľad pravidiel, kedy musíte výhru uviesť v daňovom priznaní a kedy nie.

Kedy a ako sa vracajú daňové preplatky v roku 2019

Z daňového priznania vám vyšiel preplatok? Do kedy vám musí daňový úrad vrátiť daň, resp. vyplatiť preplatok? Sú však situácie, kedy ho vôbec nevráti.

Daňový rezident – všetko, čo potrebujete vedieť

Čo znamená pojem daňový rezident? Aké práva a povinnosti mu vyplývajú zo zákona? Dozviete sa v našom článku o daňových rezidentoch.

Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka sa zvýšila o 107,33 eur

Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka znižuje daň, ktorú budete musieť zaplatiť. Nezdaniteľné minimum sa oproti roku 2018 navýšilo.

Kedy, ako a ktoré dane platíme v roku 2019 (kompletný súhrn)

Podnikatelia, ale aj fyzické osoby sú povinné odvádzať štátu dane. Aby ste na žiadne z nich nezabudli, prinášame tento praktický článok.

Ako uviesť príjmy z Českej Republiky v daňovom priznaní 2019

Pracovali ste vlani v Českej republike a teraz neviete, ako vyplniť daňové priznanie? Prinášame vám pár príkladov. A tiež sa dozviete, ako si predĺžiť termín na podanie daňového priznania.

Ako podáva daňové priznanie rodič na materskej dovolenke

Kedy podáva rodič na materskej dovolenke daňové priznanie? Prinášame vám praktické zhrnutie informácií, ktoré vám uľahčia podávanie daňového priznania.

Ako si predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania v roku 2019

Nestihnete podať daňové priznanie do konca marca? Predĺžte si lehotu podania až o tri mesiace. Tento rok už odklad podávame elektronicky, na špeciálnom tlačive a čas máme do 1. apríla 2019.

Ako si uplatniť daňový bonus na hypotéku v daňovom priznaní?

Tento rok možno prvýkrát využiť daňový bonus na úroky z hypotéky. Ako na to? Uvedieme si názorný príklad.

Daňový bonus na dieťa bude od apríla dvojnásobný

Od 1. apríla 2019 majú na Slovensku rodičia nárok na dvojnásobný daňový bonus na dieťa do šiestich rokov.

Vyhrali ste dovolenku, počítač či auto? Nezabudnite ich zdaniť

Aj nepeňažné výhry sa musia zdaniť. Nezdanenie výhry vás vyjde pekne draho. Obzvlášť tie hodnotnejšie. Nezabudnite ani na zdravotné poistenie.

Ako podáva daňové priznanie právnická osoba

Každá právnická osoba je povinná podať daňové priznanie za predchádzajúci rok. Ako ho podať tento rok a čo s daňovou licenciou? Dozviete sa v našom praktickom článku.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu