Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Daně a mzdy

Občiansky preukaz s čipom: Ako komunikovať s úradmi a aké vybavenie k tomu potrebujete

Elektronický občiansky preukaz má pomáhať občanom pri komunikácii s úradmi a vybavovaní povinností v rôznych životných situáciach. Samotný občiansky však nestačí, potrebujete aj ďalšie vybavenie.

Daňovým dlžníkom chcú zadržiavať vodičské preukazy

Budú brať vodičské preukazy za neplatenie daní? Kedy začne platiť novela zákona, ktorá umožňuje zadržanie vodičského preukazu za neplatenie daní?

Ste SZČO a podali ste daňové priznanie v riadnom termíne? Ustrážte si odvody od 1. júla

Odvodová povinnosť tých SZČO, ktoré podali daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2018 v riadnom termíne, teda do 1.4.2019, sa posudzuje k 1.7.2019.

KVÍZ: Čo všetko viete o daňových zvýhodneniach a nezdaniteľnej časti základu dane?

Kto a kedy si môže uplatniť daňový bonus na dieťa? Kto a kedy si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku alebo daňovníka? Vyskúšajte si kvíz?

Ako správne zdaniť dary a ktoré sa nezdaňujú?

Dary majú v účtovníctve a v oblasti daní špecifické postavenie. Mnoho ľudí sa domnieva, že dar netreba zdaniť.

Praktický sprievodca daňovou kontrolou IV.

Aké sú najčastejšie kontrolné zistenia? Je možné vykonať opakovanú daňovú kontrolu? Čo obsahuje protokol z daňovej kontroly? Bol mi doručený protokol a čo ďalej?

Praktický sprievodca daňovou kontrolou III.

V akom jazyku sa predkladajú písomnosti? Ako správca dane hodnotí dokumenty a predložené dôkazy? Môže správca dane pri kontrole predvolať svedka?

Český bonus na dieťa v sume 600 a viac eur si môžu uplatniť aj Slováci

Aká je výška českého daňového bonusu na prvé, druhé a ďalšie dieťa? Doklady potrebné na uplatnenie daňového bonusu v ČR.

Povinnosť podať kontrolný výkaz DPH: všetko, čo potrebujete vedieť

Kontrolný výkaz DPH bol v roku 2014 zavedený ako jeden z nástrojov boja proti daňovým podvodom na Slovensku. Viete, za akých podmienok ste povinný a naopak kedy nie ste povinný ho podať?

Prílohy k elektronickému daňovému priznaniu: pozor na veľkosť a formát

Ak vám zo zákona vyplýva povinnosť komunikovať s daňovým úradom elektronicky, musíte takýmto spôsobom podať daňové priznanie i všetky jeho prílohy. Podať prílohy poštou by vám mohlo spôsobiť problémy.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu