Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Důchody a dávky

Kto má nárok na dávky v núdzi ako o ne možno žiadať

Ste bez práce a bez financií? Práve pre vás je určená dávka v hmotnej núdzi. Aká je výška dávky a ako o ňu možno žiadať? Prečítajte si nasledujúce riadky.

Invalidný dôchodca a nemocenské dávky

Kedy a ako môže invalidný dôchodca poberať nemocenské, ošetrovné alebo materské

Ako požiadať zdravotnú poisťovňu o liečbu v zahraničí

Liečba v zahraničí sa delí na tú akútnu, pri ktorej vám bude stačiť cestovné poistenie, alebo Európsky preukaz zdravotného poistenia a plánovanú.

Minimálny dôchodok na Slovensku 2019: kto má nárok a kedy sa zvyšuje

Tak ako dôchodkové dávky, aj minimálne dôchodky sa pravidelne valorizujú. Výška závisí najmä od životného minima. Kto má nárok na minimálny dôchodok a ako ho získať?

Dôchodok zo zahraničia: Kde a ako ho vybaviť?

Práca za hranicami umožňuje poberať v starobe dôchodok aj zo zahraničia. Nepotrebujete na to byť obyvateľom danej krajiny, ani mať dvojité občianstvo.

KVÍZ: Čo všetko viete o úrazových dávkach? Otestujte sa

Viete, že okrem bežných sociálnych dávok majú zamestnanci pri splnení určitých podmienok aj nárok na úrazové dávky? Urobiť si v nich prehľad môžete aj hravo formou nášho kvízu.

Aká je suma daňového bonusu a o koľko sa zvýšia prídavky na deti v roku 2020?

Prinášame vám prehľad o tom, ako budú vyzerať nové vyššie sumy. Dočítate sa aj o tom, kto má nárok na prídavky na deti a kedy si možno uplatniť daňový bonus na deti.

KVÍZ: Čo všetko viete o rodičovskom príspevku? Otestujte sa

Aká vysoká je suma rodičovského príspevku? Komu sa rodičovský príspevok poskytuje? Kde môžete žiadať o rodičovský príspevok? Čo ovplyvňuje výšku rodičovského príspevku?

Zmenilo sa životné minimum, rásť budú dôchodky aj prídavky

Ako sa zvýšia dávky na rok 2020? Nové sumy sociálnych dávok a rodinných prídavkov, ktoré ovplyvní rast životného minima v roku 2020.

Kedy má SZČO nárok na ošetrovné (OČR)

Ošetrovné sa poskytuje z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o dieťa do desiatich rokov jeho veku. Nárok naň majú zamestnanci, ale aj samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO).

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu