Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Pojištění

Koľko môžete zarobiť, ak chcete platiť minimálne odvody?

Ak ste samostatne zárobkovo činná osoba, musíte mať prehľad o tom, koľko peňazí odvádzate do zdravotnej a Sociálnej poisťovne. Koľko teda môžete zarobiť, aby ste platili minimálne odvody?

Odpočítateľná položka na zdravotné poistenie v roku 2019

Zamestnanci s menším platom alebo minimálnou mzdou si aj v roku 2019 môžu uplatniť odpočítateľnú položku na zdravotné poistenie, vďaka ktorej si znížia odvody a zvýšia čistý príjem.

Čo všetko prepláca zdravotná poisťovňa u zubára

Poplatky u zubára nepatria medzi najlacnejšie výdavky, práve naopak, sú na opačnom konci finančnej hitparády. Čo všetko si teda musíte ako pacient platiť zo svojho a čo vám preplatí poisťovňa?

Rok 2019: Čaká nás vyrovnaný štátny rozpočet, vyššie platy, mzdy aj dôchodky

Nový rok prinesie niekoľko zásadných zmien vo verejných, ale aj osobných financiách. Vláda schválila aj niekoľko nových zákonov.

Čo by nemalo chýbať v poistení domácnosti?

Poistenie domácnosti má mnoho Slovákov ako súčasť poistenia domova. No často ani nevedia, či ho neplatia zbytočne a v mnohých prípadoch ani nevyužijú to, na čo majú nárok.

Životné poistenie: ako sa nechať poistiť, keď vykonávate rizikové športy

Životné poistenie môže slúžiť vám a môže slúžiť len poisťovni. Práve preto nie je jedno, aké životné poistenie máte uzatvorené a ako ho máte nastavené. Mnohé vám vedia odkryť finanční poradcovia, je však dobré mať prehľad. Najmä, ak vykonávate nejakú rizikovú činnosť.

Ako sa poistiť na lyžovačku a na čo si dať pozor

Vyraziť na lyžovačku bez príslušného poistenia sa dá považovať za nezodpovedný prístup a dokonca hazard, pokiaľ sa chystáte do zahraničia.

Ceny PZP na rok 2019: pravdepodobne pôjdu opäť hore

V produktovej škále sa pre veľký tlak na cenu nedajú očakávať prevratné novinky, poisťovne môžu keď tak prísť s presnejšou segmentáciou, prípadne rozšíriť ponuku pripoistení.

Čo všetko kryje poistenie nehnuteľnosti?

Chcete si chrániť váš rodinný dom alebo byt? Toto je stručný prehľad rizík, ktoré kryje poistenie nehnuteľnosti.

Ako žiadať náhradu škody za zničený pomník

Investovali ste do pomníka a niekto vám ho poničil? Vence, či iné ozdoby vám ukradli? Viete, že aj proti takýmto stratám sa môžete poistiť? Prinášame vám pár rád a tipov.

Koľko stojí pohreb a čo všetko je potrebné vybaviť

Smrť blízkeho zasiahne každú rodinu psychicky, ale aj finančne. Ceny pohrebných služieb sa síce menia v závislosti od miest a obcí, no náklady na pohreb takmer všade presahujú výšku tisíc eur. Okrem toho sa nevyhnete množstvu "vybavovačiek"". Čo všetko vás čaká si povieme v riadkoch nižšie.

Poistenie majiteľa nehnuteľnosti sa na veci nájomníka nevzťahuje

Ak bývate v podnájme, majiteľ má nehnuteľnosť poistenú a dôjde k nejakej poistnej udalosti, toto poistné krytie sa na vaše veci nevzťahuje.

Ako si nájsť resp. zmeniť praktického (obvodného) lekára

Nájsť dobrého praktického lekára je niekedy ťažké. Viete, čo všetko si treba všímať a koho si môžete vybrať? Pomôže vám náš manuál.

Ako postupovať pri autonehode v zahraničí, ktorú ste nezavinili

Autonehody v zahraničí sú pomerne zložitá téma. V takýchto situáciách sa musíte riadiť legislatívou krajiny, kde sa nehoda stala. Prečítajte si stručný návod, ako postupovať v prípade nehody, ktorú ste nezavinili.

Asistenčné služby v poistení. Vyvedú vás z problémov

V minulosti sa poistenie uzatváralo vo veľkej miere na krytie rizík. Cestovatelia aj motoristi však čoraz častejšie vítajú aj ponuku asistenčných služieb. Sú pre nich neraz dôležitejšie ako poistné krytie.

Chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu? Musíte to stihnúť do konca septembra

Každý rok máju poistenci možnosť zmeniť svoju zdravotnú poisťovňu. Avšak, prihlášky musia byť odovzdané do 30. septembra v novej poisťovni.

Ako si poistiť bicykel a oplatí sa to vôbec?

Bicykel sa dá poistiť proti krádeži nielen z uzavretej miestnosti, ale aj z vonkajších priestranstiev. Avšak, nie v každej poisťovni.

Slováci hlásia úrazy aj z dovoleniek. Aké sú najčastejšie poistné udalosti počas leta?

Úrazy a iné poistné udalosti sa Slovákom nevyhýbajú ani počas leta. Aké sú najčastejšie hlásené úrazy dovolenkárov a detí počas prázdnin?

Ako správne prevážať zviera v aute? Zákon je pomerne stručný

Robí vám na cestách spoločnosť aj váš štvornohý miláčik? Ak áno, mali by ste poznať zásady bezpečnosti pri preprave zvieraťa v aute. Na Slovensku túto problematiku rieši zákon o cestnej premávke.

Kedy (ne)musí byť novostavba domu alebo bytu poistená

Novostavba, ktorú financujete z hypotekárneho alebo stavebného úveru musí byť poistená. Aký je však rozdiel medzi poistením novostavby a zabývaného domu či bytu? V ktorých prípadoch poistenie nepomôže?

Ťukli ste susedovi auto? Takto by ste mali postupovať

Ak niekomu poškodíte auto (alebo niekto nabúra to vaše), môže to skončiť ako nehoda alebo škodová udalosť. Aký je správny postup, ak sa vám stane nehoda na parkovisku?

Na poistný trh prichádza unikátna novinka v boji proti chorobnosti

Allianz - Slovenská poisťovňa chce znižovať chorobnosť svojich klientov pomocou ich DNA. Jej analýzou sa určí najvhodnejší šport, ideálna strava a potrebné vitamíny.

Stal sa vám úraz v zahraničí? Európsky zdravotný preukaz vám stačiť nebude

Ak sa chystáte do zahraničia na dovolenku alebo pracovnú cestu, nespoliehajte sa len na Európsky zdravotný preukaz. Ani z ďaleka nepokrýva všetko, čo sa vám za hranicami môže stať.

Cesta autom do Talianska 2018: Dobré rady a tipy

Na cestu do Talianska autom sa treba poriadne pripraviť. Sú to o niečo väčšie vzdialenosti, ako napríklad pri cestovaní do Chorvátska. Pozor na dopravné priestupky. Policajti tam radi vyrubujú vysoké pokuty.

Pozor na zatopené autá po silných búrkach, riziko kúpenia poškodeného vozidla je veľké

Autobazáre zvyšujú bezpečnosť výkupu vozidiel, riziko kúpenia poškodeného vozidla z druhej ruky je vyššie.

Chystáte sa na hory? Nezabudnite na poistenie

Ak sa chystáte stráviť voľné dni na Slovenských horách, pribaľte si aj poistenie na hory. „Obyčajné cestovné“ ho nezahŕňa.

Chystáte sa autom do Chorvátska? Nepodceňujte dobrú prípravu

Plánujete tento rok cestu do Chorvátska? Poradíme, na čo všetko si dať pozor, koľko stoja diaľničné poplatky a ktorou cestou sa oplatí ísť.

Rakovina je finančne náročná choroba. Riešením je poistenie, tvrdia odborníci

Výskyt rakoviny na Slovensku vzrástol až trojnásobne, a to len za posledných 30 rokov. Ak chce človek túto zákernú chorobu zdolať, musí podstúpiť okamžitú a často nákladnú liečbu. Riešenie nie je zložité, ale je potrebné na neho myslieť čím skôr, tvrdia odborníci.

Len polovica Slovákov ma poistné krytie pre pripad, že by jeden zo živiteľov náhle zomrel

Najmenej pripravení vyrovnať sa finančne s náhlym úmrtím sú ľudia vo veku nad 54 rokov.

Poistenie proti povodniam: Prečo sa oplatí a kedy vás nemusia poistiť

Koľko stojí poistenie pred povodniam? Môže poisťovňa odmietnuť poistiť váš dom? V ktorých oblastiach je obtiažne získať takéto poistenie?

10 tipov, ako sa výhodne poistiť na dovolenku

Kde vám dajú najlepšie cestovné poistenie? Porovnajte si ponuku pred dovolenkou.

Vláda schválila poistnú daň. Na rade je regulácia odmien finančných agentov

Ministerstvo financií už dávnejšie predstavilo návrh novely zákona na regulovanie odmien pre finančných sprostredkovateľov a zavedenie poistnej dane. Po veľkej kritike expertov, bánk a poisťovní ministerstvo tento návrh trochu zjemnilo.

Ako a dokedy treba poistiť novorodenca

Ak má vaše dieťatko trvalý pobyt na území SR, musí byť v zmysle platnej legislatívy zdravotne poistené. 

Úrazové poistenie: pojem úraz chápu poisťovne inak, ako ľudia

Viete, čo je úraz a kedy máte nárok požadovať zaň peniaze z poistenia? Pohľad vás a poisťovne sa môže radikálne líšiť.

Poistenie bývania ľudia často nepoužívajú správne

Jeho úlohou je chrániť hodnotu nášho majetku a domova v prípade, že sa vyskytnú nepriaznivé okolnosti. No nie všetci ho používajú tak, aby svoju funkciu skutočne naplnilo.

Ako sa nedopustiť poistného podvodu

Stále mnoho ľudí pokúša osud s tým, že malé klamstvo nie je klamstvo. Poisťovne to vidia inak.

Preukaz poistenca – všetko, čo potrebujete vedieť

Preukaz poistenca preukazuje nárok na využívanie zdravotnej starostlivosti. Preto je potrebné mať všetky náležitosti s ním v absolútnom poriadku.

Toto sú najčastejšie poistné podvody na Slovensku

Špekulanti chceli aj v minulom roku vymámiť od poisťovní plnenie podvodmi.

Jarná lyžovačka a prázdniny detí bez poistenia sa môžu predražiť

Aké cestovné poistenie si zvoliť, aby ste boli skutočne chránení? A ako poistiť dieťa (nielen) pred jarnými prázdninami? Vhodné poistenie, ktoré navyše nemusí byť drahé poradí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.

7 rád ako si vybrať povinnú poistku auta

Nízka cena nie je dobré kritérium - nesprávny výber vás môže pri prvej poistnej udalosti dobehnúť. Radí Juraj Ufrla, okresný vedúci OVB Allfinanz Slovensko.

Poistenie na lyže: Aké je najvhodnejšie?

Lyžovačka klope na dvere a je dobré poznať, ako zmierniť prípadné následky nehôd na svahu.  

Ako vyplniť správu o nehode

Máte nehodu s iným autom? Nemusíte hneď volať políciu. Ak sa dohodnete s šoférom druhého vozidla, postačí vyplniť správu o nehode. Ako vyplniť EU formulár a vyvarovať sa častých chýb sa dočítate z nášho článku.

Slovenské hory. Kto a kedy potrebuje poistenie?

Poistenie do hôr mnoho Slovákov stále ignoruje. Pritom vyplatené poistné krytia presahujú tisíce.

Deti sa vracajú do škôl a škôlok. Ako ich môžete chrániť?

S návratom do školy či škôlky v septembri opäť hrozia vášmu dieťaťu choroby či úrazy. Chrániť ho môžete dvoma spôsobmi: zdravotnou prevenciou a vhodným poistením. Ako na to, radí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko. 

Ako sa chrániť pred povodňami a záplavami: rady a tipy

S Luciou Murínovou, finančnou sprostredkovateľkou z OVB Allfinanz Slovensko, sme sa pozreli na tri z najčastejších živlov, ktoré ohrozujú majetok ľudí - úder bleskom, povodeň a záplava.

10 rád, ako stráviť dovolenku s dieťaťom bez stresu a zbytočných komplikácií

Mladí rodičia idú neraz na dovolenku podľa svojich záujmov a dieťa len "berú so sebou“. Dovolenku s dieťaťom však treba prispôsobiť tak, aby potomok na cestách doslova netrpel. Prečítajte si 10 rád, ako stráviť dovolenku s dieťaťom, ktorá „sadne“ celej rodine. 

Poistenie zodpovednosti vás chráni pred vysokými výdavkami na dovolenke, ale aj doma

Medzi najčastejšie možnosti ochrany pred spôsobenou škodou patrí poistenie zodpovednosti k nehnuteľnosti a pripoistenie pri cestovaní do zahraničia. O tom, kedy si ktoré uzavrieť, hovorí Viera Mamojková, finančná analytička OVB Allfinanz Slovensko.

Cestovné poistenie. Na čo si dať tento rok pozor

Leto je obdobím oddychu, na ktoré sa všetci tešíme, no tradične vykazuje aj zvýšený výskyt poistných udalostí.

11 faktov, ktoré by ste mali vedieť, keď nastane poistná udalosť

Ako správne uzatvoriť poistenie, aby ste v prípade poistnej udalosti dostali skutočne zaplatené, to čo očakávate? Prečítajte si rady a tipy Viery Mamojkovej, finančnej analytičky OVB Allfinanz Slovensko. 

Máte choré dieťa? Ako sa chrániť pred výpadkom príjmu.

Jarné choroby detí (aj keď sú krátke) vedia výrazne okresať rodinný rozpočet. Našťastie sa pred výpadkom príjmu dá chrániť poistením.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu