Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Úvěry a půjčky

Ako sa pripraviť na hypotéku?

Hypotéka je záväzok na desiatky rokov. Mnoho ľudí sa naň nepripraví dostatočne. Ako z hľadiska rozpočtu, tak aj z hľadiska istenia a noviniek, ktoré s hypotékami súvisia.

Operatívny lízing. Veci nevlastníte, ale využívate

Operatívny lízing je možnosť, ako využívať rôzny majetok bez toho, aby ste ho museli kupovať a vlastniť. Prenajímate si ho ako službu a ponuka sa neustále rozširuje.

Nemýľte si kreditnú kartu s debetnou

Veľakrát dochádza k zamieňaniu debetnej platobnej a kreditnej karty. Ani vy neviete, aký je medzi nimi rozdiel? Pomocou jednej platíte vlastnými peniazmi, kým pri druhej čerpáte úver. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Refinancovanie hypotéky nie je výhodné pre každého

Nad refinancovaním hypotéky sa ľudia zamýšľajú hneď z niekoľkých dôvodov. Skrátiť si dobu splatnosti, znížiť mesačnú splátku alebo chcú mať jednoducho výhodnejší úrok.

Slovensko obsadilo v rebríčku rozdelenia bohatstva prvé miesto

Slovensko nie je ani z ďaleka najbohatšia krajina na svete. V rebríčku rovnomernosti rozdelenia bohatstva však má absolútne prvenstvo.

Nezvládate splácať úver? S bankou treba komunikovať a problém riešiť

Dostať sa do finančných problémov je nepríjemná záležitosť. Niekedy si to človek spôsobí nezodpovedným správaním, inokedy je to nepredvídateľná životná okolnosť. Čo robiť v prípade, že nedokážete splácať úver?

Ako sa zbaviť svojich dlhov? Toto odporúčajú odborníci na financie

Do dlhov a exekúcie sa môže pomerne jednoducho dostať aj bežný človek, ktorý je zamestnaný a spláca svoje úvery či dlhy načas. Stačí, že sa udeje neočakávaná situácia.

Čo všetko vám môže vziať exekútor a čoho sa nesmie dotknúť

Splácať všetky svoje záväzky včas a bez problémov je snom každého, kto si raz požičia. Sú ale životné situácie, do ktorých sa ľudia môžu dostať nedobrovoľne a z nejakých dôvodov nie sú schopní splácania svojich úverov či dlhov. Ten komu dlhujete môže svoju pohľadávku posunúť exekútorovi. Pozreli sme sa na to, na čo všetko z vášho majetku má dosah.

Porovnanie s rokom 89: úvery sú v priemere lacnejšie, výška platov je takmer na desaťnásobku

Zaujímalo vás niekedy, ako sa žilo pred tridsiatimi rokmi v porovnaní so súčasnosťou? Aj nás, preto prinášame stručný pohľad na to najzaujímavejšie.

Aká je finančná gramotnosť Slovákov? Otestujte sa v našom kvíze

Sedemtisíc Slovákov absolvovalo test investičných znalostí. Odniesli si z neho priemernú známku. Svoje finančné vedomosti si môžete preveriť v jednoduchom kvíze na konci článku.

Môžete úspešne vymáhať pohľadávku aj 10 rokov po jej vzniku?

Aj vy máte zafixované, že premlčacia doba pohľadávok trvá 3 roky? Možno vás prekvapí, že v mnohých prípadoch sú dĺžky premlčacích lehôt oveľa kratšie či dlhšie. Čítajte, ktorých situácií sa odchýlky týkajú.

Stavebné sporenie po novom. Čo všetko sa zmení v roku 2019?

Po dvadsiatich rokoch fungovania nastalo v stavebnom sporení veľké upratovanie. Pre mnohých bude menej výhodné.

Získať kvalitného finančného poradcu nemusí byť na škodu

Finanční poradcovia sú u väčšiny bežných ľudí vnímaný skôr negatívne. Ak patríte aj vy do tejto skupiny, prečítajte si, prečo sa oplatí mať finančného poradcu.

Na Slovensku sa zadlžujú aj mladí ľudia. Úverový rebríček ukázal, ktorý kraj je najhorší

Čo hovoria štatistiky zadlženosti občanov? Že sa často zadlžujú a neodhadujú svoje možnosti.

Je dobré brať si pôžičku na dovolenku?

Ak vám z akéhokoľvek dôvodu peniaze nestačia a dovolenku si napríklad kvôli deťom odpustiť nemôžete, je potrebné sa dôkladne zamyslieť nad svojimi finančnými schopnosťami a možnou pôžičkou.

Slováci dávajú najviac peňazí na bývanie. V zadlženosti stále vedie východ

Slovákom z mesačných výdavkov najviac odhryzne bývanie. Táto položka však zahrňuje aj energie. Prečítajte si, na aké vecí míňame peniaze a aký je stav zadlženosti ľudí v jednotlivých krajoch.

Všetko o bonite klienta

Čo všetko si banka o klientovi zistí pred poskytnutím úveru? Patríte medzi bonitných klientov?

Nezaplatili vám faktúru? Takúto dlžobu musíte riešiť hneď

Každá štvrtá faktúra sa na Slovensku nezaplatí načas a niektoré sa neuhradia vôbec. Ako sa domôcť peňazí, na ktoré má človek nárok? Existujú  presné postupy.

5 vecí, na ktoré si treba dať pozor, keď si beriete spotrebný úver

Životnosť veci, ktorú si kupujete na úver, by mala presiahnuť dobu splácania.

4 veci, ktoré by ste mali vedieť o úrokoch z omeškania

Úroky z omeškania sú sankciou za oneskorené zaplatenie peňažnej pohľadávky. Vedeli ste, že ich môžete žiadať aj bez toho, aby ste sa s dlžníkom dohodli na ich výške? Čítajte a dozviete sa oveľa viac.

Aké sú druhy leasingu na auto a ako fungujú?

Len málo ľudí si vie predstaviť, že bude v dnešnej dobe existovať bez auta. Kúpa nového, či ojazdeného štvorkolesového pomocníka nie je lacný špás. Prečítajte si, aké sú možnosti financovania auta cez leasing.

Pred notárom podpísali zmluvu o pôžičke, podľa súdu však uzavretá nebola

Máte v ruke písomnú zmluvu o pôžičke, ktorá má všetky náležitosti stanovené Občianskym zákonníkom? Vôbec to nemusí znamenať, že je platná. K úspešnému vymoženiu požičaných peňazí treba viac.

Žltý melón – pôžičky s lákavými úrokmi pre každého

Ak ste niekedy požičali peniaze známemu, vyskúšali ste si offline zdieľanú ekonomiku v oblasti financií.

Vianočné darčeky na úver. Aké máte možnosti?

Pôžička na Vianoce nie je najlepším darčekom, ale môže pomôcť preklenúť neľahké obdobie zvýšených výdavkov. 

Povolené prečerpanie na účte. Pomoc a pasca zároveň!

Vyzerá ako výhodná rezerva, no pri neopatrnom používaní dokáže v rodinných financiách spôsobiť značnú paseku.

Platby kartou na internete: na čo si dávať pozor?

Nakupovanie cez internet sa stáva čoraz viac populárnejším. Pri platbe však musíte byť veľmi opatrní. Ak by niekto zistil číslo vašej platobnej karty, meno a dobu platnosti, mohol by ju veľmi ľahko zneužiť.

Nepomer rastu vkladov a úverov na Slovensku predstavuje riziko

Slovákom už niekoľko rokov po sebe rastie dlhová zaťaženosť. Tento spôsob nakladania s peniazmi ohlasuje prvé zlé správy.

Ak nechcete riskovať zamietnutie hypotéky, preverte si najprv úverový register

Ak uvažujete nad hypotékou, problém so získaním môžete mať nielen kvôli príjmu, ale aj kvôli prípadnému negatívnemu záznamu v tzv. úverovom registri. Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám a ak máte pochybnosti o svojej platobnej minulosti,  je dobré vopred si register preveriť. Radí Viera Mamojková, finančná analytička OVB Allfinanz Slovensko.

Idete za ručiteľa? Pozor na riziká!

Ručenie prináša riziká aj v prípade, ak dlžník spláca poctivo!

5 faktov: ako podať podnet na bankového ombudsmana

Máte v banke účet alebo úver, hypotéku či pôžičku a nezdá sa vám nejaký poplatok, či iné podmienky. Aj ste žiadali nápravu no banka nereaguje alebo odmieta chybu? Kam sa obrátiť, aby ste nemuseli na súd? Skúste podnet u bankového ombudsmana.

Kreditné karty sa oplatia iba niekomu!

Slováci si kreditné karty obľúbili. Nie vždy sú však výhodnou záležitosťou.

Na toto by ste si nemali brať pôžičku

Kým v minulosti si ľudia na svoje sny boli zvyknutí sporiť, dnes je úplne bežné si všetko kúpiť ihneď. Často prostredníctvom úveru. V niektorých prípadoch by ste ale nemali podľahnúť emóciám a dostupnej pôžičke by ste mali radšej odolať.

Neschválili vám úver? Na vine môže byť úverový register!

Vďaka úverovým registrom je dnes málokto pre banku nepopísanou tabuľou. Žiadateľom o pôžičku môžu pomôcť, ale často sú aj dôvodom, že sa k peniazom nedostanú.

Ako sa na Vianoce zadlžiť s rozumom

Ak vám na nákup darčekov tento rok nevychádza a nemáte inú možnosť, než požiadať banku o pôžičku, berte do úvahy riziká, ktoré so sebou úvery prinášajú. Prinášame vám niekoľko rád a tipov, ako sa zadlžiť tak, aby vám pôžička neprerástla cez hlavu.

Čo je vhodné zvážiť pred rozhodnutím vziať si úver

Koncom roka sa na nás z bankových aj nebankových inštitúcii spustí lavína výhodných ponúk na úvery. Nie je to náhoda. Obdobie Vianoc je časom zvýšených výdavkov a možnosť požičať si výhodné peniaze sa zdá zaujímavejšia ako inokedy. Nízke úrokové sadzby znižujú síce preplatenosť úverov, no pri konečnom rozhodnutí je potrebné zvážiť aj iné premenné.

Vianoce 2016: kreditka, povolené prečerpanie či pôžička?

Možností, ako získať pred Vianocami peniaze navyše, je niekoľko. Nie všetky sú ale rovnako výhodné. Oplatí sa použiť kreditnú kartu, prečerpať prostriedky z účtu do mínusu alebo si vziať pôžičku? Poradíme vám.

Ako predčasne splatiť úver? Jednoducho a prehľadne!

Úroky na úveroch za posledné roky zamierili strmhlav k zemi. To je dôvod, prečo sa trh otriasa vlnami refinancovania. Predčasné splatenie úveru novým úverom, má však niekoľko háčikov. Nahráva mu síce zníženie pokuty za predčasné splatenie, no na druhej starne nie každému sa musí oplatiť. Hoci úroky vyzerajú lákavo.

Nevychádza vám na vianočné darčeky? Zachráni vás kreditka!

Vianoce už pomaly klopú na dvere, obchodné centrá sa zapĺňajú vianočným tovarom a vy už teraz viete, že vám tento rok nevychádza na nákup darčekov? Vyriešiť to môžete šikovne pomocou kreditnej karty. 

Refinancovanie úverov. Opatrnosti nikdy nie je nazvyš!

Hypotéky nepatria k jediným podlžnostiam, ktoré v súčasnosti zažívajú vďaka nízkym úrokom obdobie refinancovania. Čoraz viac ľudí chce reštrukturalizovať dlhy z bežných pôžičiek. Ide o logický dôsledok neustále sa zvyšujúceho zadlženia obyvateľstva.  

Americká hypotéka: otázky a odpovede

Vedeli ste, že s americkou hypotékou si môžete kúpiť apartmán vo vašej obľúbenej dovolenkovej destinácii? Čo ste  ešte o americkej hypotéke nevedeli? Nielen na tieto otázky vám prinášame odpovede.

Deň finančnej gramotnosti: Slováci majú čo doháňať

Ako sme na Slovensku s finančnou gramotnosťou? Vyznajú sa Slováci vo svete úverov a sporení? Poďme sa pozrieť na zistenia Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov.

Auto na hypotéku? Žiadny problém!

Počuli ste niekedy o možnosti financovania automobilu na hypotéku? Nie, nie je to vtip. Áno, aj takáto možnosť existuje. 

9 tipov ako jednoducho získať pôžičku

Aký je rozdiel medzi zrušenou a zamietnutou pôžičkou? Ako požiadať o pôžičku? Čo urobiť, aby nebola zamietnutá? Na čo si dať pozor?

V roku 2015 vymohla banková ombudsmanka pre ľudí 15 000 eur

V roku 2015 sa na ombudsmanku obrátilo  1 985 klientov, pričom celková dosiahnutá materiálna satisfakcia dosiahla takmer 15 000 eur. V tejto sume sú zahrnuté vrátené či odpustené poplatky alebo zľavy na úroku.

Dlhuje vám niekto peniaze? Zarobte na tom!

Sú vaši dlžníci v omeškaní s vrátením záväzkov? Musíte ich neustále upomínať, aby ste sa dostali k svojim peniazom? Nezúfajte - na neplatičoch sa dá aj zarobiť.

Ako na refinancovanie úveru

Dlhodobo nízke úrokové sadzby nám síce prinášajú malý zisk na sporiacich účtoch alebo termínovaných vkladoch, ale za to ponúkajú mnoho príležitostí, ako si razantne znížiť nielen úroky a splátky pri našich úveroch, ale zredukovať aj banke skutočne zaplatenú výslednú sumu.

Kreditná karta: mať či nemať?

Kreditná karta je jednoduchým zdrojom peňažných prostriedkov. Zaplatíte ňou za nákup aj v prípade, že na svojom bežnom účte práve nemáte dostatok peňazí. Je ale vhodná pre každého? Kedy sa oplatí ju vlastniť a aké riziká v sebe skrýva? 

Reitmeier: BKS Bank sa riadi zásadou "Poznaj svojho klienta"

"Na Slovensku sa chceme zaradiť ako Boutique-Bank a poskytovať na mieru šité riešenia. Spoločnosti oceňujú, okrem iného, naše rýchle rozhodnutia",hovorí Joachim Reitmeier, riaditeľ BKS Bank na Slovensku.

Pomalé súdy? Už žiaden problém

Nízka vymožiteľnosť práva zdravému podnikateľskému prostrediu neprospieva. Ako si poradiť, aby bol váš nárok úspešne uspokojený čo najskôr?

Na vianočné nákupy s kreditnou kartou, povoleným prečerpaním alebo s úverom

Nemáte dosť hotovosti na vianočné nákupy? Pomôcť môže kreditná karta, povolené prečerpanie, spotrebný úver alebo nákup na splátky.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu