Lorem ipsum doloris sit ames
www.kdemipozicia.sk Kdemipozicia.sk
Overenie poskytovatelia
Bez registra
Bez poplatkov
Na zmenku
Užitočné informácie
Podľa kraja
Podľa miest

Úvěry a půjčky

Od júla bude opäť ťažšie získať úver. NBS pokračuje v regulácii zadlžovania

Národná banka Slovenska pokračuje v zaťahovaní regulačnej brzdy, ktorá má zabrániť extrémnemu zadlžovaniu Slovákov.

Ako usporiť pri dofinancovaní hypotéky?

Chýbajú vám peniaze k vlastnému bývaniu? Hypotéky už dávno nezafinancujú celé náklady na kúpu nehnuteľnosti, nehovoriac o vybavení či prípadnej rekonštrukcii. Ak nemáte potrebné financie v hotovosti, je vhodné ohliadnuť sa po riešeniach, ktoré vám ďalšie požičané peniaze predražia čo najmenej.

Ako vymazať negatívne údaje z úverového registra? Deje sa to automaticky

Úverový register je listina, ktorá obsahuje kompletnú úverovú históriu občana. Nájdete v nej všetky úvery, pôžičky a hypotéky. Aj tie, o ktoré ste žiadali, no napokon nečerpali.

10 otázok, ktoré si musíte zodpovedať pred čerpaním úveru

Vyznať sa vo svete pôžičiek nie je jednoduché, keďže ponuka úverov na trhu je veľmi široká a rôznorodá. Ak potrebujete riešiť svoju finančnú situáciu, v prvom rade by ste sa mali zorientovať v hlavných parametroch pôžičiek.

Ako získať lepší úrok na už existujúcom úvere?

Výška úrokov na spotrebných úveroch môže byť v konkurenčných bankách často výhodnejšia, ako tá, ktorú aktuálne máte. Pre vás to môže byť dobrý argument pre vyjednanie nových podmienok k súčasnému úveru.

Ako čo najvýhodnejšie refinancovať hypotéku a čo si všímať pri novom úvere

Refinancovaním hypotéky môžete často ušetriť stovky či tisíce eur. Je však dôležité dodržať niekoľko zásad a „nesadnúť na lep“ niektorým bankám.

Banka vám nemusí oznamovať, že máte zablokovaný účet

Najčastejším dôvodom zablokovaného účtu je exekúcia.

Kedy a komu sa oplatí poistiť si úver? Niekedy postačí aj životná poistka

Úver je pre každý rozpočet finančnou záťažou. Okrem splátky požičanej sumy musíte platiť aj úrok, pričom náklady môže ešte zvýšiť aj poistenie úveru. Tieto výdavky však v mnohých prípadoch nebývajú rozhodne zbytočne vyhodenými peniazmi.

Ako čo najvýhodnejšie refinancovať svoj úver?

Refinancovanie vám môže ušetriť kopu peňazí aj vrások na čele. Treba ho však vopred zvážiť a vybrať skutočne výhodnú ponuku.

Veľké porovnanie spotrebných úverov - Ktorý je najvýhodnejší?

Chystáte sa požiadať o spotrebný úver? Aké sú podmienky čerpania v roku 2019? Pripravili sme porovnanie podľa dostupných údajov bánk.

Po narodení dieťaťa možno odložiť splátky istiny hypotéky

Narodenie dieťaťa so sebou často prináša zníženie príjmov rodiny a na druhej strane aj nemalé výdavky. Čerství rodičia sa často pýtajú, kde sa dá ušetriť. Jednou z možností je aj odklad splátok istiny hypotéky.

5 možností, ako získať peniaze na vlastné bývanie

Získať peniaze na vlastné bývanie je čoraz náročnejšie. Pri hypotékach situáciu skomplikoval aj takzvaný dlhový strop.

Najvýhodnejšie stavebné sporenie v roku 2019. Existuje vôbec také?

Stavebné sporenie už nie je tak atraktívne ako kedysi. Odmena za sporenie sa v tomto roku mierne zvýšila, počet ľudí, ktorí na ňu majú nárok je menší.

Ako sa zbaviť vecného bremena na nehnuteľnosti?

Obmedzenia vlastníka v dôsledku vecného bremena bývajú zdrojom konfliktov; vecné bremeno znižuje aj tržnú hodnotu veci. Kedy vecné bremená zanikajú?

Veľké porovnanie hypoték pre rok 2019 - Ktorá je najvýhodnejšia?

Rozdiely v úrokoch či podmienkach vám môžu ušetriť stovky i tisíce eur. Ak potrebujete výhodnú hypotéku, je dobré si nechať vytvoriť informačný výpočet z viacerých bánk a konzultovať to najprv s finančným poradcom. Prinášame aktuálny prehľad hypoték.

Ako má postupovať ručiteľ, ak dlžník nespláca úver?

Ak sa niekto zaručí za splácanie úveru, berie na seba rovnakú zodpovednosť ako keby si úver zobral od banky sám.

Ako si vybaviť hypotéku v roku 2019

V súčasnosti už stopercentnú ani deväťdesiatpercentnú hypotéku od banky nedostanete. No aj tak sú úroky na tomto type úveru stále nízke a tak sa oplatí využiť hypotéku ako výhodnú cestu k vlastnému bývaniu. Okrem istej finančnej hotovosti však budete potrebovať na priklepnutie úveru aj niekoľko ďalších dokladov.

Dedenie dlhov po rodinných príslušníkoch (ako postupovať)

Dedíme nielen majetok, ale aj dlhy. Je preto dobré poznať situáciu ešte pred úmrtím blízkej osoby. V tomto článku si ukážeme, ako postupovať pri dedení dlhov.

Ručiteľom sa môžete stať aj bez vášho súhlasu

Čo robiť, ak vám na dvere klope veriteľ a požaduje peniaze z titulu ručenia? Článok vám poradí, či už ste s ručením súhlasili alebo ste sa stali ručiteľom priamo zo zákona.

Čoraz viac Slovákov si spája úvery, za päť rokov vzrástol ich počet desaťnásobne

V poslednom období vzrástol počet ľudí, ktorí si spájajú viacero pôžičiek do jedného úveru a šetria tak svoje financie aj energiu.

Ako sa pripraviť na hypotéku?

Hypotéka je záväzok na desiatky rokov. Mnoho ľudí sa naň nepripraví dostatočne. Ako z hľadiska rozpočtu, tak aj z hľadiska istenia a noviniek, ktoré s hypotékami súvisia.

Operatívny lízing. Veci nevlastníte, ale využívate

Operatívny lízing je možnosť, ako využívať rôzny majetok bez toho, aby ste ho museli kupovať a vlastniť. Prenajímate si ho ako službu a ponuka sa neustále rozširuje.

Nemýľte si kreditnú kartu s debetnou

Veľakrát dochádza k zamieňaniu debetnej platobnej a kreditnej karty. Ani vy neviete, aký je medzi nimi rozdiel? Pomocou jednej platíte vlastnými peniazmi, kým pri druhej čerpáte úver. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Refinancovanie hypotéky nie je výhodné pre každého

Nad refinancovaním hypotéky sa ľudia zamýšľajú hneď z niekoľkých dôvodov. Skrátiť si dobu splatnosti, znížiť mesačnú splátku alebo chcú mať jednoducho výhodnejší úrok.

Slovensko obsadilo v rebríčku rozdelenia bohatstva prvé miesto

Slovensko nie je ani z ďaleka najbohatšia krajina na svete. V rebríčku rovnomernosti rozdelenia bohatstva však má absolútne prvenstvo.

Nezvládate splácať úver? S bankou treba komunikovať a problém riešiť

Dostať sa do finančných problémov je nepríjemná záležitosť. Niekedy si to človek spôsobí nezodpovedným správaním, inokedy je to nepredvídateľná životná okolnosť. Čo robiť v prípade, že nedokážete splácať úver?

Ako sa zbaviť svojich dlhov? Toto odporúčajú odborníci na financie

Do dlhov a exekúcie sa môže pomerne jednoducho dostať aj bežný človek, ktorý je zamestnaný a spláca svoje úvery či dlhy načas. Stačí, že sa udeje neočakávaná situácia.

Čo všetko vám môže vziať exekútor a čoho sa nesmie dotknúť

Splácať všetky svoje záväzky včas a bez problémov je snom každého, kto si raz požičia. Sú ale životné situácie, do ktorých sa ľudia môžu dostať nedobrovoľne a z nejakých dôvodov nie sú schopní splácania svojich úverov či dlhov. Ten komu dlhujete môže svoju pohľadávku posunúť exekútorovi. Pozreli sme sa na to, na čo všetko z vášho majetku má dosah.

Porovnanie s rokom 89: úvery sú v priemere lacnejšie, výška platov je takmer na desaťnásobku

Zaujímalo vás niekedy, ako sa žilo pred tridsiatimi rokmi v porovnaní so súčasnosťou? Aj nás, preto prinášame stručný pohľad na to najzaujímavejšie.

Aká je finančná gramotnosť Slovákov? Otestujte sa v našom kvíze

Sedemtisíc Slovákov absolvovalo test investičných znalostí. Odniesli si z neho priemernú známku. Svoje finančné vedomosti si môžete preveriť v jednoduchom kvíze na konci článku.

Môžete úspešne vymáhať pohľadávku aj 10 rokov po jej vzniku?

Aj vy máte zafixované, že premlčacia doba pohľadávok trvá 3 roky? Možno vás prekvapí, že v mnohých prípadoch sú dĺžky premlčacích lehôt oveľa kratšie či dlhšie. Čítajte, ktorých situácií sa odchýlky týkajú.

Stavebné sporenie po novom. Čo všetko sa zmení v roku 2019?

Po dvadsiatich rokoch fungovania nastalo v stavebnom sporení veľké upratovanie. Pre mnohých bude menej výhodné.

Získať kvalitného finančného poradcu nemusí byť na škodu

Finanční poradcovia sú u väčšiny bežných ľudí vnímaný skôr negatívne. Ak patríte aj vy do tejto skupiny, prečítajte si, prečo sa oplatí mať finančného poradcu.

Na Slovensku sa zadlžujú aj mladí ľudia. Úverový rebríček ukázal, ktorý kraj je najhorší

Čo hovoria štatistiky zadlženosti občanov? Že sa často zadlžujú a neodhadujú svoje možnosti.

Je dobré brať si pôžičku na dovolenku?

Ak vám z akéhokoľvek dôvodu peniaze nestačia a dovolenku si napríklad kvôli deťom odpustiť nemôžete, je potrebné sa dôkladne zamyslieť nad svojimi finančnými schopnosťami a možnou pôžičkou.

Slováci dávajú najviac peňazí na bývanie. V zadlženosti stále vedie východ

Slovákom z mesačných výdavkov najviac odhryzne bývanie. Táto položka však zahrňuje aj energie. Prečítajte si, na aké vecí míňame peniaze a aký je stav zadlženosti ľudí v jednotlivých krajoch.

Všetko o bonite klienta

Čo všetko si banka o klientovi zistí pred poskytnutím úveru? Patríte medzi bonitných klientov?

Nezaplatili vám faktúru? Takúto dlžobu musíte riešiť hneď

Každá štvrtá faktúra sa na Slovensku nezaplatí načas a niektoré sa neuhradia vôbec. Ako sa domôcť peňazí, na ktoré má človek nárok? Existujú  presné postupy.

5 vecí, na ktoré si treba dať pozor, keď si beriete spotrebný úver

Životnosť veci, ktorú si kupujete na úver, by mala presiahnuť dobu splácania.

4 veci, ktoré by ste mali vedieť o úrokoch z omeškania

Úroky z omeškania sú sankciou za oneskorené zaplatenie peňažnej pohľadávky. Vedeli ste, že ich môžete žiadať aj bez toho, aby ste sa s dlžníkom dohodli na ich výške? Čítajte a dozviete sa oveľa viac.

Aké sú druhy leasingu na auto a ako fungujú?

Len málo ľudí si vie predstaviť, že bude v dnešnej dobe existovať bez auta. Kúpa nového, či ojazdeného štvorkolesového pomocníka nie je lacný špás. Prečítajte si, aké sú možnosti financovania auta cez leasing.

Pred notárom podpísali zmluvu o pôžičke, podľa súdu však uzavretá nebola

Máte v ruke písomnú zmluvu o pôžičke, ktorá má všetky náležitosti stanovené Občianskym zákonníkom? Vôbec to nemusí znamenať, že je platná. K úspešnému vymoženiu požičaných peňazí treba viac.

Žltý melón – pôžičky s lákavými úrokmi pre každého

Ak ste niekedy požičali peniaze známemu, vyskúšali ste si offline zdieľanú ekonomiku v oblasti financií.

Vianočné darčeky na úver. Aké máte možnosti?

Pôžička na Vianoce nie je najlepším darčekom, ale môže pomôcť preklenúť neľahké obdobie zvýšených výdavkov. 

Povolené prečerpanie na účte. Pomoc a pasca zároveň!

Vyzerá ako výhodná rezerva, no pri neopatrnom používaní dokáže v rodinných financiách spôsobiť značnú paseku.

Platby kartou na internete: na čo si dávať pozor?

Nakupovanie cez internet sa stáva čoraz viac populárnejším. Pri platbe však musíte byť veľmi opatrní. Ak by niekto zistil číslo vašej platobnej karty, meno a dobu platnosti, mohol by ju veľmi ľahko zneužiť.

Nepomer rastu vkladov a úverov na Slovensku predstavuje riziko

Slovákom už niekoľko rokov po sebe rastie dlhová zaťaženosť. Tento spôsob nakladania s peniazmi ohlasuje prvé zlé správy.

Ak nechcete riskovať zamietnutie hypotéky, preverte si najprv úverový register

Ak uvažujete nad hypotékou, problém so získaním môžete mať nielen kvôli príjmu, ale aj kvôli prípadnému negatívnemu záznamu v tzv. úverovom registri. Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám a ak máte pochybnosti o svojej platobnej minulosti,  je dobré vopred si register preveriť. Radí Viera Mamojková, finančná analytička OVB Allfinanz Slovensko.

Idete za ručiteľa? Pozor na riziká!

Ručenie prináša riziká aj v prípade, ak dlžník spláca poctivo!

5 faktov: ako podať podnet na bankového ombudsmana

Máte v banke účet alebo úver, hypotéku či pôžičku a nezdá sa vám nejaký poplatok, či iné podmienky. Aj ste žiadali nápravu no banka nereaguje alebo odmieta chybu? Kam sa obrátiť, aby ste nemuseli na súd? Skúste podnet u bankového ombudsmana.

Užitočné informácie
Kalkulačka splátokKalkulačka RPSNAko nenaletieť na Podvodné pôžičky? 4 rady na čo si dať pozor!ČO JE TO RPMN A ČO OBSAHUJEČO JE TO pôžička na zmenkuHome credit a CetelemPôžičky a zmluvyPôžičkyDôchodky a dávkyPoistenieBývanieÚvery a pôžičkyDane a mzdyÚčty a sporenieAktuality - pôžičky
Zavrieť reklamu